INA300AIDGSR
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
INA300AIDGSR
Brand Name : Texas Instruments
Model Number : INA300AIDGSR
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Function : Current Sense
SensingMethod : High/Low-Side
Accuracy : -
Voltage-Input : 2.7V ~ 5.5V
Current-Output : -
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Contact Now
INA300AIDGSR
FunctionCurrent Sense
SensingMethodHigh/Low-Side
Accuracy-
Voltage-Input2.7V ~ 5.5V
Current-Output-
MountingTypeSurface Mount