Toshiba Semiconductor and Storage TMPM36BF10FG(DBB)
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Toshiba Semiconductor and Storage
Model Number : TMPM36BF10FG(DBB)
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Toshiba Semiconductor and Storage
Series : TX03
CoreProcessor : ARM® Cortex®-M3
CoreSize : 32-Bit Single-Core
Speed : 64MHz
Connectivity : EBI/EMI, I²C, IrDA, Microwire, SIO, SPI, SSI, SSP, UART/USART
Peripherals : DMA, LVD, POR, WDT
NumberofI/O : 72
ProgramMemorySize : 1MB (1M x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 258K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2.7V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 16x12b
OscillatorType : External
OperatingTemperature : -40°C ~ 85°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 100-LQFP
Contact Now
Toshiba Semiconductor and Storage TMPM36BF10FG(DBB) IC MCU 32BIT 1MB FLASH 100LQFP
Part.TMPM36BF10FG(DBB)
ManufactureToshiba Semiconductor and Storage
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CoreARM® Cortex®-M3
Core Size32-Bit Single-Core
Speed64MHz